Oferty pracySpecjalista ds. REACH
Specjalista ds. REACH Łódź, Sieradz, Koło, Kutno, Radomsko, Zgierz, Piotrków Tryb (łódzkie)
Specjalista ds. REACH Łódź, Sieradz, Koło, Kutno, Radomsko, Zgierz, Piotrków Tryb (łódzkie) Aplikuj Opublikowano 24 lipca 2017, do końca 1 dzień

Dla naszego Klienta - dużej, międzynarodowej i rozwijającej się firmy produkcyjnej z branży chemicznej z siedzibą w Łodzi - poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Specjalista ds. REACH

Miejsce pracy: Łódź

Nr ref. SR/68/17

Najważniejsze obowiązki:

  • prowadzenie i nadzór nad systemem REACH i CLP,
  • prowadzenie kart charakterystyki surowców (aktualizacja, opracowywanie kart dla nowych produktów),
  • sprawdzanie aktualności kart MSDS, informowanie Biura Substancji Chemicznych o wprowadzonych do obrotu substancjach i mieszaninach,
  • śledzenie przepisów prawnych dotyczących wprowadzania do obrotu chemikaliów,
  • opracowywanie etykiet dla surowców,
  • kontrola deklaracji REACH nowych dostawców oraz ich archiwizacja,
  • sprawdzanie i weryfikacja deklaracji pod kątem REACH nowych dostawców (spoza UE),
  • sporządzanie deklaracji REACH, SVHC dla odbiorców firmy,
  • weryfikacja i sporządzanie innych deklaracji (wynikających z obowiązującego prawa), np: RoHS, GADSL itp.

Wymagania:

  • min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • duża wiedza z zakresu REACH i CLP oraz bieżący kontakt tą tematyką,
  • umiejętność zgłębiania i samodzielnego rozwiązywania problemów (poprzez docieranie do właściwych przepisów i instytucji),
  • komunikatywność (umiejętność prowadzenia rozmów z instytucjami oraz ze współpracownikami),
  • sumienność,
  • dociekliwość i cierpliwość,
  • otwartość na nowe legislacyjne wyzwania,
  • odpowiedzialność.

Mile widziane:

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Oferujemy:

  • ciekawą pracę w renomowanej, rozwijającej się firmie,
  • stabilne zatrudnienie,
  • atrakcyjne wynagrodzenie i warunki pracy,
  • dodatkowe świadczenia.

l

(Data aktualizacji: poniedziałek, 24 lipca 2017)