Oferty pracyDoradca edukacyjny (zawodowy)
Doradca edukacyjny (zawodowy) Warszawa (mazowieckie)
Doradca edukacyjny (zawodowy) Warszawa (mazowieckie) Aplikuj Opublikowano 5 maja 2021, do końca 1 dzień

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie jest uczelnią o  charakterze akademickim, stawiającą wysokie wymagania społeczności akademickiej. Realizuje wielodyscyplinarne i  innowacyjne badania naukowe o  międzynarodowym zasięgu oddziaływania. Prowadzi wysokiej jakości kształcenie studentów polskich i  zagranicznych w  różnych dziedzinach i  dyscyplinach naukowych. Łączy tradycję prowadzenia badań naukowych z kształceniem o profilach ogólnoakademickim i praktycznym. Dąży do wzmacniania swojego oddziaływania prospołecznego w  wymiarze zarówno lokalnym jak i globalnym. Jest zorientowana przyszłościowo i reaguje na zmieniające się potrzeby otwartej gospodarki. Dąży do umacniania postaw sprzyjających rozwojowi społeczeństwa demokratycznego i  obywatelskiego. Jest uczelnią neutralną światopoglądowo i  religijnie, tolerancyjną i wrażliwą społecznie.

Obecnie, w związku z realizacją projektu „Uczelnia na medal!” POWR.03.05.00-00-A082/19-00 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego poszukujemy osoby do Biura ds. osób z niepełnosprawnościami i wsparcia Zespołu Zarządzania Projektami w Dziale Projektów Europejskich na stanowisko:

Doradca edukacyjny

Miejsce pracy: Warszawa

Numer ogłoszenia: BON/DE/01/2021

Liczba stanowisk: 1

Osoba na tym stanowisku będzie w szczególności odpowiedzialna za współpracę i pomoc studentom i studentkom, w tym z niepełnosprawnościami, w określeniu ścieżki rozwoju i doboru form wsparcia dostępnych w ramach projektu oraz motywowania do osiągnięcia założonych celów i ukończenia zaplanowanych działań w projekcie.

Główne obowiązki:

  • Organizacja wsparcia na rzecz kandydatów i studentów z niepełnosprawnościami, w tym: koordynacja pracy tłumaczy j. migowego dla kandydatów na studia, organizacja i koordynacja pracy specjalistów zaangażowanych do realizacji wdrażanych form wsparcia: psychologów, psychiatrów, psychoterapeutów, coachów, rehabilitantów, trenerów, nauczycieli, lektorów j. obcych i innych osób zaangażowanych w proces wdrażania programów BON na rzecz osób z niepełnosprawnościami
  • Pomoc w doborze oferty wsparcia dla kandydatów na studia/studentów z niepełnosprawnościami w ramach BON: rekrutacja kandydatów/studentów oraz pracowników uczelni do projektu, prowadzenie analizy potrzeb kandydatów na studia/studentów,  rozwiązywanie bieżących problemów kandydatów na studia/studentów, weryfikacja zasadności przyznania wsparcia; monitoring prawidłowości i efektywności świadczonego wsparcia
  • Konsultacje dla kandydatów i studentów z niepełnosprawnościami oraz weryfikacja ich specyficznych potrzeb związanych z niepełnosprawnością
  • Wspieranie pełnego udziału kandydatom na studia/studentów z niepełnosprawnościami w procesie kształcenia poprzez pomoc w załatwiania formalności na uczelni, pozyskania informacji, komunikacji z działami odpowiedzialnymi za obsługę studentów, kadrą akademicką i administracyjną uczelni
  • Inicjowanie i koordynacja działań mających na celu pełną integrację osób z niepełnosprawnościami w środowisku akademickim
  • Nawiązywanie współpracy z podmiotami wspierającymi aktywizację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnościami i różnymi dysfunkcjami, w tym uświadamianie na temat edukacji włączającej całą społeczność akademicką
  • Ścisła współpraca z zespołem zarządzającym BON i projektem oraz pozostałymi działami administracyjnymi funkcjonującymi w ramach struktur uczelni – w celu zapewnienia kandydatom na studia/studentom pełnego dostępu do wsparcia oferowanego w ramach BON

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe/zawodowe, preferowane kierunki studiów z zakresu nauk społecznych -pedagogika, psychologia lub pokrewne
  • min. 2 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie świadczenia usług doradztwa edukacyjno-zawodowego, w tym m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie co najmniej B2 (obsługa studentów obcojęzycznych, prezentowanie działalności BON AEH dla międzynarodowego grona odbiorców), znajomość innych języków np. ukraiński, rosyjski będzie dodatkowym atutem
  • znajomość pakietu Microsoft Office
  • komunikatywność oraz postawa otwartości i życzliwości wobec ludzi
  • zainteresowanie tematyką edukacji włączającej, w tym znajomość problematyki osób niepełnosprawnych i orientacja w specyfice potrzeb studentów oraz gotowość do uczenia się i poszerzania wiedzy w tym zakresie

Łączne zaangażowanie zawodowe osoby zatrudnionej, w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz działań finansowanych z innych źródeł, nie będzie mogło przekraczać 276 godzin miesięcznie.

Dodatkowe predyspozycje premiowane przy rekrutacji:

  • umiejętność i doświadczenie w prowadzeniu warsztatów
  • umiarkowany stopień niepełnosprawności
  • ukończone kursy/szkolenia w zakresie edukacji włączającej lub tożsame – mile widziane
  • ukończone kursy/szkolenia i/lub posiadanie certyfikatów/zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających uprawnienia do prowadzenia doradztwa edukacyjno-zawodowego – mile widziane
  • znajomość zagadnień dotyczących problemów środowiska LGBT

Oferujemy:

  • zatrudnienie na umowę o pracę w wymiarze 1 etatu (pierwsza umowa na okres próbny 3 miesiące)
  • wynagrodzenie zasadnicze w przedziale brutto 4800-5300 PLN
  • pracę w dobrze skomunikowanej lokalizacji
  • samodzielność w działaniu
  • wsparcie merytoryczne oraz możliwość rozwoju i udziału w szkoleniach podnoszących poziom wiedzy, kompetencji i umiejętności
  • pakiet benefitów (bezpłatny dostęp do platformy umożliwiającej naukę języka angielskiego lub niemieckiego)

Wymagane dokumenty:

  • CV
  • list motywacyjny (opcjonalnie)
  • informacja o terminie gotowości do podjęcia obowiązków
  • zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych, stanowiącą załącznik do niniejszego ogłoszenia
  • przy zatrudnieniu: podpisanie deklaracji łącznego zaangażowania zawodowego w realizację wszystkich projektów finansowanych z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności oraz działań finansowanych z innych źródeł finansowych w trakcie trwania umowy w wymiarze nieprzekraczającym 276 godzin miesięcznie.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie dokumentów w terminie do 17 maja 2021 roku włącznie, wpisując w tytule “Doradca edukacyjny”.

Proces prowadzony będzie w oparciu o analizę złożonych dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi osobami. O terminie rozmów kwalifikacyjnych wybrani kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie.

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie – Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych realizuje politykę równych szans i niedyskryminacji w zatrudnieniu i zastrzega sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

Prosimy kandydatów i kandydatki o dołączenie Oświadczeń:

  1. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w kolejnych rekrutacjach:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez AEH w Warszawie przez okres najbliższych 12 miesięcy” – w przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez AEH przez okres najbliższych 12 miesięcy.

  1. Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO, które zamieściłem w liście motywacyjnym oraz załączonych do niego dokumentach” – jeśli w składanych dokumentach zawarte są szczególne kategorie danych, o których mowa w art. 9 ust. 1 RODO.

(Data aktualizacji: środa, 5 maja 2021)